Dotační prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu chce využít na rekonstrukci havarijní opěrné zdi areálu zámku. U této akce by město chtělo spojit prostředky z dotací z Havarijního programu Ministerstva kultury a Programu památkové péče Pardubického kraje. Tato akce podle Miroslava Šafáře, místostarosty města, nesnese odklad a musí začít letos.

Město přihlásilo také svou zdařilou opravu městské věže do soutěže Památka roku Pardubického kraje za rok 2025 a Národní památkový ústav v Pardubicích chce tuto obnovu navrhnout na prestižní ocenění Patrimonium pro futuro.