V rámci nabídky pro odborníky připravila Fakulta restaurování například kurz Základní principy péče o papírové sbírkové předměty, který je určen zejména pro pracovníky v galeriích či archivech. Nabídku kurzů doplňuje také možnost kurzů ušitých na míru, které jsou připravovány vždy dle požadavků cílových skupin.

Úředníci mohou využít kurzů, které jsou akreditované u Ministerstva vnitra, tedy jde o vzdělávání uplatnitelné v rámci takzvaného průběžného vzdělávání úředníků. Kurzy jsou přímo zaměřené na znalosti a dovednosti nezbytné pro výkon správních činností v oblasti památkové péče a zahrnují nejen teoretickou, ale i praktickou část. Účastníci tak budou připraveni na řešení problémů, se kterými se mohou v rámci svých praxí setkat.

V dnešní době, kdy se svět mění rychleji než kdy předtím, je podstatné udržet krok s novými poznatky, technologiemi a postupy. To platí také v oblasti památkové péče. Vhodným nástrojem k získávání nejnovějších poznatků pro ty, kteří již vykonávají své povolání, může být celoživotní vzdělávání. Proto se Fakulta restaurování Univerzity Pardubice rozhodla vzdělávat i touto formou a nově nabízí kurzy pro úředníky, odborníky s praxí i širokou veřejnost. Fakulta rozvíjí nabídku celoživotního vzdělávání i díky projektu Mezinárodní spolupráce pro odbornou přípravu v oblasti ochrany kulturního dědictví II., který je financován v rámci programu Evropské unie ERASMUS+.

Může se jednat o problematiku restaurování papíru, kamene či dřeva, nástěnných maleb či sgrafita. Kurzy se budou věnovat také problematice historických hřbitovů a sepulkrálních památek či uměleckých děl poválečného období. Cílem vzdělávání je ukázat teorii na praktických příkladech, proto kurzy probíhají přímo v prostorách a ateliérech fakulty, případně v terénu.

Více informací o termínech a kurzech naleznete na stránkách CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ UNIVERZITY PARDUBICE. Mediálním partnerem je portál PROPAMÁTKY.